30.01.2018

BOGASTVO OTROŠKE IGRE

Igra je otrokova največja potreba, zato ji dajemo dovolj časa, da se razvije, se vzpostavljajo odnosi in da se otroci naučijo igrati skupaj z drugimi. Preko igre odkrivajo kaj jih zanima, kaj znajo storiti in tako preko lastnih izkušenj ter tudi s pomočjo prijateljev pridobivajo znanje.

Vzgojitelj tako preko prožne strukture igre omogoča razvoj vključujočega pristopa, posvečanja miselnim spretnostim in njihovemu razvoju in tako igro nadgradi z dejavnostmi, ki v otroku vzbudijo nemir za pridobivanje novih  znanj.  Otroci nosijo v sebi veliko potenciala, ki pa se zaradi neštetih vplivov ( mediji- računalniki, tablice…) nimajo priložnosti razviti. Vse to pa se odraža v njihovi zmanjšani in hitro menjajoči se pozornosti, pomanjkanju vztrajnosti, neiznajdljivosti in okrnjenemu logičnemu mišljenju.