OBISKALI SO NAS GASILCI

V sodelovanju z gasilci PGD Vojnik in njihovo članico, ki je hkrati tudi mamica našega otroka, smo se odločili, da otrokom predstavimo poklic GASILCA.

Tako smo v mesecu oktobru, mesecu požarne varnosti otrokom preko zgodbe in fotografije predstavile poklic gasilca. Tako smo v goste povabili gasilce PGD BAKOVCI, ki so nam predstavili svoj poklic, veliko gasilske opreme, ki jo gasilci uporabljajo pri svojem delu. Otroci so si lahko pomerili čelado, preizkusili, kako utripajo lučke na njihovem »prometnem loparčku«, poskušali so sklopiti cev na ročnik in še mnogo več. Otroci so bili nad predstavitvijo navdušeni. Tako so svoja doživetja narisali.