Dnevi kulture in umetnosti

V dneh pred slovenskim kulturnim praznikom smo z vsakodnevnimi dejavnostmi spoznavali pesnika dr. Franceta Prešerna in njegova dela. Otroci so z različnimi likovnimi tehnikami risali portrete pesnika, obiskali Pokrajinsko in študijsko knjižnico Murska Sobota, kjer so prisluhnili pravljicam, pomagali pa so tudi pri pripravi proslave v spomin pesniku.

Na slovesnosti smo se spomnili zakaj je naš največji poet pomemben za Slovence in se pogovarjali o kulturnih vrednotah ter pravilih lepega vedenja. Ponosno smo zapeli slovensko himno, prireditev pa so popestrili nastopi otrok z deklamacijami. Naša gostja, ga. Tamara Andrejek, kustosinja Pomurskega muzeja Murska Sobota, nas je z izbranim muzejskim predmetom popeljala v preteklost.