19.04.2018

KULTURNA IZMENJAVA »UMETNOST NE POZNA MEJA«

Medkulturno sodelovanje nas spodbuja k sprejemanju in spoštovanju različnosti. Prav to nas vodi k spletanju in negovanju prijateljstva in dobrih odnosov.

Z željo po ustvarjanju in druženju ob prepletanju dveh kultur smo trdno prijateljstvo zgradili tudi z otroki in odraslimi iz Vrtca Alterbach iz Salzburga in ga negujemo z več letnimi obiski.

Vsi se že veselimo srečanja najprej v Salzburgu in potem še v Murski Soboti. Kulturna izmenjava pa ne poteka samo v času obiska enih in drugih ampak projektni tim za izvedbo kulturne izmenjave Vrtca Murska Sobota za to skrbi skozi celo šolsko leto z mesečnimi javljanji na različne načine v partnerski vrtec.

Kako smo jim pomahali za dober začetek šolskega leta, jim voščili ob prehodu v novo leto, jim podarili družabno igro, predstavili običaj pusta in kulturni praznik, poslali sličice znanilcev pomladi s slovenskimi napisi za igro spomin, predstavili vrtec in dejavnosti v slovenskem in nemškem jeziku in se posneli si poglejte v spodnji fotogaleriji. Do obiska jih bomo še presenetili s sestavljanko in še s čim.