Eksperiment (ugotavljanje plovnosti)

Dijakinja Sarah si je za maturitetni nastop izbrala dejavnost s področja narave. Cilja, ki ju je želela uresničiti sta bila: otrok poskuša napovedati, kaj na vodi plava in kaj se potopi. Otrok s poskusi ugotavlja, da nekateri predmeti na vodi plavajo, drugi pa se potopijo.

Začeli so z čarobno vrečo, iz katere je vsak otrok izvlekel predmet ter napovedal  ali  bo predmet plaval na vodi ali se bo potopil ter ga razvrstil po tej lastnosti. Nato so se otroci razdelili v tri skupine. V prvi skupini so izdelovali ladjice, v drugi so jih spuščali in se igrali z vodo ter v tretji ugotavljali plovnost različnih predmetov.

Skupina Sončki