27.10.2017

Mesec požarne varnosti

Ker je oktober mesec požarne varnosti, smo v četrtek, 26.10.2017 izvedli evakuacijsko vajo. Še isti dan pa so otroci starejših skupin obiskali GD Murska Sobota.

V petek 27.10.2017 so k nam že tradicionalno prišli gasilci, da nam predstavijo poklic gasilca in razkažejo gasilsko vozilo z opremo. Polni pričakovanj smo se odpravili na igrišče, kjer so nas že pričakovali. Radovedni obrazki so se obračali proti  mogočnemu gasilskemu vozilu. Gasilca sta otroke podučila kam pokličemo, v kolikor nas preseneti požar, in kako pri njih izgleda intervencija. Skoraj vsak se je pomeril tudi v brizganju vode s hitro cevjo in  moramo priznati, da so bili nekateri kar spretni. Nato smo naredili še nekaj čisto pravih gasilskih fotografij.

Vzgojni tim