22.11.2021

Nočitev v vrtcu

V nas vseh je še vedno otrok,

ki verjame v čudeže.

Za otroke so čudeži

preproste reči.

Vsak dan je čudežen –

nepojasnjen, poživljajoč,

vedno nov.

Karen Goldman

V petek, 19.11.2021, je končno prišel dan, ko smo se v popoldanskih urah vrnili s prtljago nazaj v vrtec ter tukaj prespali. Otroci so bili tako neučakani, da so že ves teden samo odštevali dneve ter se z velikim nasmeškom vrnili nazaj. Niti ni bilo časa za poslavljanje, saj so nas že čakale delavnice povezane z vesoljem. Ko smo se posladkali s palačinkami, se uredili, vzeli svetilke, smo se odpravili na nočni pohod po mestu. S teleskopom smo si še ogledali zvezde in polno luno, nato pa umili zobke, oblekli pižame in že bili pripravljeni na ples v pižamah. Po pestrem dogajanju smo ob risanki sladko zaspali. Zjutraj pa je zelo hitro prišla ura, ko je bil čas za odhod domov. Imeli smo se lepo, se zabavali in bili zelo pogumni. Seveda je sledilo vprašanje »Gda zaj pa spijmo v vrtce?«.

Še nekaj izjav otrok:

» Všeč mi je bil ples v pižamaj.«

»Fajn mi je bilau. Pa nišče me je nej zbujdo.«

»Všeč mi je bilau gda smo bili na sprehode.«

»Všeč mi je bilau ka smo delali ozvezdje, rakete pa ka smo spali v vrtce.«

»Vse mi je bilo všeč.«

»Lepo mi je bilo.«

»Najbole se mi je vidlo ka smo v telovadnici spali, ka smo gledali risanko pa smo šli za luno.«