10.12.2021

POLETIMO V VESOLJE

Vesolje je zvezdnat vrt.

V njem zvezdni prah prši

iz zlatih fontan kometov,

ko tema zvezde sadi.

Vesolje je čudežen vrt.

V njem rastemo vsi:

drevesa, planeti, metulji,

otroci, črički in psi.

Vesolje se tiho dotika

naših src in naših oči.

Ko ugasnemo in dogorimo,

nas v svetle zvezde spremeni.

Na željo otrok smo se odpravili v vesolje, katerega smo dobro spoznali in se veliko novega naučili. Spoznali smo planete, si ustvari vesolje v igralnici, spoznali življenje astronavtov in se preizkusili v raznih veščinah, ki jih astronavti dobro obvladajo, si izdelali raketo in raketno postajo ter raziskovali kako poletijo različne rakete.