08.10.2017

Teden otroka

V enoti Ringa raja smo ob tednu otroka izvedli otroški parlament, na katerem  smo otroke povabili k razmišljanju o tem, kako bi sonce povabili v vrtec, da bi nam bilo lepo. Otroci so povedali:

biti prijatelj drug drugemu
se lepo pozdravimo
se imamo radi

nam je lepo

se skupaj igramo
povemo, ko rabimo objem – ga damo
ko sije sonce nam je toplo
druženje s prijatelji iz drugih enot
da pojemo, smo veseli
prijazni……

Izvedli smo več dejavnosti:

pohod v Rakičan; ogled razstave iz jesenskih plodov
ogledali lutkovno predstavo,piknik- pica
prepletanje sončka v ograjo
imeli na obisku otroke iz enote Srnica in Veveričke In skupaj poslušali zgodbico: Mali modri, mali rumeni, slikali na velika platna z modro in rumeno barvo, ples v trikoju, risanje v parih in še in še.

Vsi tako majhni kot tudi odrasli smo res doživeli sonce v vrtcu, kar je bil tudi naš cilj.