Predstavitev

Naša enota se nahaja ob Gregorčičevi ulici, lahko povemo kar v centru mesta. Kljub temu nas obkroža veliko igrišče s hribčkom in zelenimi površinami. Imamo 8 igralnic, ki so namenjene otrokom 1. in 2. starostnega obdobja.

Pri našem delu se opiramo na eno od izvedbenih oblik nacionalnega kurikula, to je metodologijo KORAK ZA KORAKOM. Zato se v naši hiši še posebej trudimo:

• da oblikujemo spodbudno učno okolje,
  • da imajo otroci možnost izbire,
  • da se sliši glas otrok ( vključevanje otrok v načrtovanje, oblikovanje življenja v vrtcu, otroški parlament…), saj se zavedamo, da otrok najbolje raste in se razvija, če je notranje vpleten v dogajanje.

Ker vemo, da so družina, starši primarnimi vzgojitelji, poglobljeno razvijamo partnerski odnos z njimi. Le v sodelovanju nas vseh lahko pripravimo najboljše pogoje za dobro naših otrok.