Naredili smo si regratov med

Regrat je ena najbolj poznanih zdravilnih rastlin. Spomladi večinoma uživamo liste v solati, nekateri pripravljamo regratov sirup, zdravilna pa je tudi korenina. Otroci oddelka 4 - 6 let pa smo se lotili priprave regratovega medu. Odpravili smo se na travnik, ki je v okolici vrtca in nabrali cvetove. Nato smo se lotili dela. Po recepturi smo natančno odtehtali sladkor, odmerili vodo in odšteli cvetove regrata. Vse naštete sestavine smo kar nekaj časa kuhali v loncu in nato napolnili kozarčke z vsebino.

Naslednji dan smo regratov med namazali na prepečenec in ga okušali ter iz njega napravili tudi napitek. Večini otrok je bil med všeč, ker je prijetno sladek. Otroci so regratov med v kozarčkih odnesli tudi v svoje domove. Tudi starši so bili nad njim navdušeni, saj jih je veliko zaprosilo za recept.

Sanja Sinic, dipl.vzg.