Predstavitev

V naši enoti sledimo viziji in ciljem vrtca Murska Sobota, da vrtec v prvi vrsti predstavlja prostor, kjer otroci pridobivajo nova znanja in spoznanja, na sproščen, veder način, v interakciji z vrstniki in odraslimi. Posebnost naše enote pri zasledovanju tega cilja zagotovo predstavlja lokacija vrtca na robu parka, odmaknjenega od vrveža mesta in hitrega tempa modernega življenja.

Naše bivanje v enoti je neizogibno povezano s privilegijem zelenja, ki nas obdaja in nam ponuja nešteto možnosti za prijetno bivanje otrok v naravi. Sama fizična lokacija (bližina pomembnih družbenih institucij) daje otrokom možnost spoznavanja in vključevanja v naše širše družbeno okolje.

Zaposleni v naši enoti se skupaj s starši trudimo izkoristiti naravne danosti, jih s skupnimi idejami in močmi obogatiti ter ustvariti spodbudno učno okolje za zgodnje opismenjevanje otrok v povezavi z gibanjem v naravi.