12.05.2020

Ponovno odprtje vrtcev - 18.5.2020

Spoštovani starši!

Skladno s prejetim obvestilom Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport (MIZŠ) Vas obveščam, da vrtci v ponedeljek, 18.5.2020, ponovno odpiramo svoja vrata.

Za optimalno organizacijo dela in sledenje navodilom, ki smo jih prejeli s strani MIZŠ in NIJZ, želimo od vas pridobiti informacijo o ponovni vključitvi vašega otroka v vrtec. V Vrtcu Murska Sobota se trudimo in želimo, da bi bili vrtci ponovno odprti za vse zdrave otroke.

Naprošam Vas, da čimprej, najpozneje pa do torka, 12.5.2020 do 10.00 ure, preko eAsistenta sporočite vašo namero, ali bo Vaš otrok od 18.5.2020 dalje ponovno prisoten v vrtcu. To storite tako, da v eAsistentu označite odsotnost, če otrok NE BO hodil v vrtec.

Če bo otrok ponovno obiskoval vrtce, morate prvi dan prisotnosti otroka s sabo prinesite tudi izpolnjen obrazec "izjavo", da je otrok zdrav. Obrazec najdete v priponki.

Za vse tiste starše oz. skrbnike, ki boste otroke v času razglašene epidemije (do 31.5.2020) obdržali doma, bi se naj po obvestilu MIZŠ priznalo oprostilo plačila oskrbnine.

Tisti, ki boste otroka ponovno vključili v vrtec, boste s strani vzgojiteljice v prihodnjih dneh pozvani, da se opredelite v kakšnem času, v sklopu poslovnega časa vrtca, potrebujete varstvo.

O vseh nadaljnjih aktivnostih/informacijah Vas bomo sprotno obveščali oz. seznanjali.

V priponki Vam pošiljam tudi smernice NIJZ ter priporočila MIZŠ in RSK, glede ponovne vključitve otrok v vrtec. Prosim, da jih skrbno preberete.

Zahvaljujem se Vam za Vaš odgovor in se hkrati veselim ponovnega odprtja in srečanja z Vami.

Lep pozdrav!

Borut Anželj
ravnatelj Vrtca Murska Sobota

/resources/assets/plugins/elfinder/php/../../../../../storage/app/datoteke/Korona/10025_Okro%C5%BEnica-postopno_odprtje_vrtci-1.pdf