Predstavitev

Vrtec leži na robu mesta in krasi vhod v romsko naselje Pušča že od leta 1962. V dveh oddelkih se od 7.00 do 15.30 družijo in ustvarjajo otroci od blizu in daleč.

Pod našo streho smo vsi različni, a hkrati enaki, smo združeni v različnosti. Bogati nas različnost kultur in jezikov, kar daje naši skupnosti dodano vrednost. Otroci vedo, kateremu oddelku pripadajo, vendar imajo ob prihodu možnost, da se odločijo, kje in kako bodo preživeli dopoldanski čas. Druženje in prehajanje med oddelkoma daje otrokom možnost interakcije, izbire, svobode in odgovornosti.

Pri nas imajo svoje mesto le igrače in didaktični materiali, odrasli pa otrokom pomagamo, da lahko delajo in naredijo sami.